Tradycją stało się iż w uroczystość Świętego Floriana zostaje zamówiona msza święta w naszej parafii.

3 maja 2016 roku o 9:30 w Czermneńskim Sanktuarium odbyło się nabożeństwo w intencji strażaków, ich rodzin oraz strażaków którzy już odeszli z szeregów OSP Czermna.

Dlatego druhowie oraz członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej, na czele z pocztem sztandarowym przybyli do kościoła by wspólnie wypraszać sobie i innym potrzebne łaski oraz dziękować za dotychczasowe powodzenie. Adepci MDP czynnie uczestniczyli we mszy, poprzez czytanie oraz obsługę przy ołtarzu.

Natomiast po południu wszyscy, Ci najmłodsi z MDP, strażacy czynni jak i najstarsi wspierający druhowie, spotkali się przy strażnicy by razem obchodzić święto swojego patrona.

Składamy serdeczne podziękowania druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły, wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

Zarząd OSP CZERMNA

IMG_3628IMG_3628