Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka, świętego Floriana odbyły się w Szerzynach. W niedzielę 1 maja 2016 roku o godzinie 14:00 odprawiona została msza święta, w intencji strażaków ich rodzin oraz zmarłych druhów .

Mszy świętej przewodniczył ks proboszcz Stanisław Świątek, natomiast homilię wygłosił  Ks. Kamil Wróbel, kapelan strażaków powiatu tarnowskiego. Obecni byli także ks Kazimierz Pszeniczny gminny kapelan strażaków, ks Stanisław Madeja kustosz Sanktuarium w Czermnej, oraz ks proboszcz Stanisław Mikołajczyk.

Po mszy pododdziały strażaków wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowały na plac przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie miała miejsce część oficjalna. Po wciągnięciu flagi na maszt i odegraniu hymnu państwowego nastąpiło poświęcenie nowo wybudowanego garażu przy remizie OSP Szerzyny.

Kolejnym etapem było wręczenie odznaczeń i medali dla zasłużonych druhów. Wójt Gminy Szerzyny wręczył również wygrawerowane pamiątkowe tablice byłym członkom zarządów gminnych oraz zarządów OSP, wśród których znaleźli się druhowie z naszej jednostki dh Henryk Gotfryd oraz dh Bogusław Walczyk.

W uroczystościach wzięły udział wszystkie poczty sztandarowe, druhowie oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z terenu gminy. Uroczystości uświetniły występy orkiestr dętych z OSP Szerzyny i OSP Żurowa oraz grupy Marżoretek także z tych miejscowości.

Na zakończenie po przemówieniach władz i zaproszonych gości, wszyscy udali sie na wspólny poczęstunek.

Florian