W sobotę 14.05.2016 o godzinie 9:00 strażacy z naszej jednostki rozpoczęli zabezpieczanie rozgrywek „Międzywojewódzkiego turnieju piłki siatkowej mężczyzn” o puchar wójta gminy Szerzyny, który odbywał się na hali w Czermnej.

Intensywne opady deszczu spowodowały że o 11:00 druhowie zgromadzili się w jednostce, w celu ochrony przed ewentualnym wylewem miejscowej rzeki. Druhowie sypali piach do worków który rozwieźli pod miejscowe sklepy, salon fryzjerski oraz dwie posesje.

 

Natomiast o godzinie 14:40 wpłynęło zgłoszenie o interwencję u jednego mieszkańca naszej wioski  Po dojechaniu na miejsce okazało się że zatkał się przepust a woda napływała w kierunku domostwa, co zagrażało jego podtopieniem. Nasze działania polegały na przywróceniu drożoności przepustu oraz ukierunkowania prawidłowego spływu wody.

Na miejscu oprócz czermneńskich druhów zjawił się Komendant Gminny Grzegorz Niziołek, przedstawiciel Urzędu Gminy oraz pracownicy GZGK Szerzyny.

Woda 3 Woda 2

Woda 1