W niedzielę 8 marca o 13:36 dostaliśmy zgłoszenie od PSP Tarnów o pożarze budynku gospodarczego w naszej miejscowości. Gdy dojechaliśmy na miejsce, pożarem objęte było wnętrze i dach murowanego budynku oraz stojący przylegle z drewnianej konstrukcji wiata i garaż. Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody, jeden w kierunku zabudowań, natomiast drugi w stronę stojącego naprzeciw domu, gdyż był w bliskim odstępie. Po dojechaniu kolejnych jednostek została rozwinięta trzecia linia gaśnicza. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji dachu oraz wyniesieniu i przelewaniu wodą pozostałości budynku. Spaleniu uległ dach murowanego budynku jak i nadpalona całość konstrukcji drewnianej wiaty. Ogień dosięgnął znajdujące się w środku maszyny, ciągnik rolniczy i inne narzędzia gospodarcze. Natomiast w domu mieszkalnym nadpalił się panel podbitkowy jak i okna od strony pożaru.

W Pożarze uczestniczyło 6 jednostek straży tj
– OSP Czermna,
– OSP Szerzyny 2 zastępy,
– OSP Ołpiny,
– OSP Żurowa,
– PSP Tarnów Błonie filia Siedliska.