W sobotę 10 grudnia 2016 r. w Remizie OSP Szerzyny o godzinie 17:00 rozpoczął się Gminny Opłatek Strażacki. Już po raz trzeci druhowie zgromadzili się w miłej i przyjaznej atmosferze chcąc spędzić ten wyjątkowy wieczór wśród braci strażackiej.

Na spotkanie prócz strażaków jednostek OSP, przybyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Swoją obecnością zaszczycili zebranych: Powiatowy i Gminny, Kapelani Strażaków, władze gminy Szerzyny na czele z Wójtem i Przewodniczącym Rady, delegat KM PSP w Tarnowie oraz prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle. Przybyli również przedstawiciele władz szczebli Województwa Małopolskiego.

Podczas świętowania Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, wręczył certyfikaty druhom którzy wzięli udział w zabezpieczaniu ŚDM w Krakowie. Wśród których znalazło się trzech strażaków z naszej jednostki tj. dh Robert Rąpała, dh Patryk Rypel i dh Dominik Kubacki.

Na koniec przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i składanie życzeń po czym wszyscy zasiedli do wigilijnego poczęstunku.

wigilia-2016