Już po raz dziesiąty druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariusze Państwowych Straży Pożarnych z terenu województwa Małopolskiego, zjechali się na corocznym „Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym Strażaków” w Tarnowie. Miało ono miejsce 18 grudnia 2016 roku w sali Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

W opłatku udział wzięli parlamentarzyści oraz samorządowcy ziemi tarnowskiej, przedstawiciele Zarządu Głównego ZOSP RP, przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Kraków jak i kierownictwo Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Modlitwie przewodniczył biskup tarnowski ks. Andrzej Jeż. 

Obecna była również delegacja druhów oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Czermna. Spotkanie było okazją do złożenia wzajemnych życzeń oraz tradycyjnego przełamania się opłatkiem.

 oplatek-2016