Dnia 5.12.2016r o godzinie 12:34 zostaliśmy wezwani alarmowo. Po przybyciu do strażnicy okazało się że to niezapowiedziana kontrola gotowości bojowej, przeprowadzona przez Komendę Miejską PSP Tarnów.

Jej przedstawiciele sprawdzili w trybie alarmowym czas reakcji naszych druhów na włączenie syreny, komunikację, wyjazd samochodu i załogi oraz wyposażenie sprzętu na samochodzie i na stanie remizy. Kontrolowano również dokumentację jednostki: aktualność badań lekarskich, świadectwa wyszkolenia strażaków, ważność badań technicznych sprzętu itp.

Na koniec zostaliśmy ocenieni za wszystkie czynniki wymienione wyżej. Nic nie odbiegało od przyjętych norm i nie wzbudziło zastrzeżeń kontrolujących, za co została nam wystawiona ocena 4+.