W niedzielne popołudnie 14 maja 2017 roku w kościele parafialnym w Żurowej, odbyły się gminne uroczystości św. Floriana, patrona strażaków. Msza Święta koncelebrowana była przez Gminnego Kapelana strażaków Ks. Kazimierza Pszenicznego oraz Proboszcza Parafii w  Żurowej Ks. Stanisława Mikołajczyka, sprawowaną w intencji strażaków ochotników oraz zmarłych druhów.

W uroczystości wzięły udział wszystkie jednostki OSP na czele z pocztami sztandarowymi, oraz adepci młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Szerzyny. Tradycyjnie przybyli również licznie zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządu gminnego i powiatowego.

Ważniejszą częścią uroczystości były odznaczenia dla druhów, wśród których znaleźli się strażacy z naszej jednostki.

  • „Brązowym Medalem” za zasługi dla pożarnictwa zostali wyróżnieni: dh Mariusz Lipka oraz dh Krzysztof Świędrych.
  • „Strażak Wzorowy” odznakę odebrał: dh Ireneusz Gogola oraz dh Piotr Świędrych.

Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, wyróżnił najstarszego druha naszej jednostki Stanisława Świędrycha, pamiątkową grawerowaną tablicą. Druh Stanisław jest jedynym żyjącym założycielem naszej jednostki, w tym roku minęło 64 lata odkąd jest w szeregach OSP.

Florian Gminny 1 Florian Gminny 2 Florian Gminny 3 Florian Gminny 4 Gminny Florian.