Uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Czermnej w dniu 1 czerwca br. rozpoczęły się obchody jubileuszu 60–lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnej oraz Gminne Obchody św. Floriana – patrona strażaków. Mszy przewodniczył rodak z Czermnej ks. Ryszard Szczygieł – kapelan PSP w województwie zachodniopomorskim, a homilię wygłosił kustosz czermneńskiego Sanktuarium ks. Stanisław Madeja. Uroczystość uświetniała orkiestra OSP  Szerzyny, która po zakończeniu nabożeństwa poprowadziła przemarsz na boisko sportowe w Czermnej, gdzie rozpoczęła się część oficjalna. Druh Kazimierz Mazur złożył na ręce Wojewody Małopolskiego Stanisława Sorysa uroczysty meldunek, następnie. wciągnięto na maszt flagę państwową, odśpiewano Hymn Polski oraz Hymn Związku Strażackiego.

Prezes OSP Czermna Henryk Gotfryd przypomniał krótko historię powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnej, jej założycieli oraz zasłużonych na przestrzeni 60 lat członków OSP.Za swoją służbę w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej zostali wyróżnieni:

– odznaką „wzorowy strażak” druhowie: Krzysztof Świędrych , Mariusz Lipka
złotym medalem „za zasługi dla pożarnictwa” :druhna Franciszka Walczyk oraz druhowie: Marek Antas, Kazimierz Mazur, Mariusz Patyk
srebrnym medalem druhowie: Mirosław Bodek; Mirosław Dudek,
brązowym medalem druhowie: Rąpała Robert, Mirosław Nawracaj, Tomasz Gotfryd.

Uroczystość zgromadziła wielu przedstawicieli władzy państwowej oraz samorządowej, przybyli na nią: Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn,  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego; Stanisław Sorys, Wójt Gminy Szerzyny Stanisław Kmiecik, Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego; Kazimierz Sady, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie – st. bryg. Piotr Szpunar, Grzegorz Gotfryd – członek prezydium powiatowego OSP , a także radni Gminy Szerzyny oraz radni z poszczególnych sołectw naszej gminy.Nie można pominąć przybyłych na tą doniosłą uroczystość przedstawicieli zarządu oraz pocztów sztandarowych pozostałych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Szerzyny, którzy swoją obecnością wspierali kolegów w dniu ich święta.Po zakończeniu oficjalnej części zaproszeni goście udali się pobliskiego Domu Kultury, na poczęstunek. Na pozostałą część wieczoru organizatorzy przygotowali szereg atrakcji między innymi wystąpił zespół Czerehat, który przygotował program artystyczny dla dzieci, a także zagrał koncert wykonując autorskie utwory w stylu karpackiego folku. Gorącymi brawami został przywitany zespół Pora Wiatru, tym bardziej gdyż członkami zespołu są chłopcy pochodzący z Czermnej: Mateusz Antas oraz Michał Król. Zabawę ogrodową do białego rana poprowadził Zespół Wasabi.

[cryout-button-light url=”http://ospczermna.pl/?page_id=112″]Zapraszamy do obejrzenia Galerii![/cryout-button-light]