Zajęcia z zakresu Musztry Strażackiej

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie naszych najmłodszych druhów, przyszedł czas na podstawy musztry. Zajęcia poprowadził Kadet SA PSP Kraków druh Piotr Świędrych wraz z zastępcą naczelnika druhem Kazimierzem Mazurem. Piotr zaczął od części teoretycznej, gdzie przedstawił młodzieży przygotowany program poświęcony zagadnieniom musztry. Później przyszła kolej na część praktyczną, gdzie już nie było tak łatwo. Młodzież doświadczyła że trzeba się podporządkować i być zgraną drużyną, aby otrzymać żądany efekt. Mieli pierwszy raz okazję poćwiczyć musztrę indywidualną i zespołową, postawy zasadniczą i swobodną, zwroty w marszu i w miejscu, występowanie z szyku, oddawanie honorów oraz marsz zespołowy. Widać było że każdemu zależało i starali się żeby jak najlepiej wyszło, jednak nie brakowało i uśmiechu. Dziękujemy wszystkim za przybycie i cieszymy się zaangażowaniem członków MDP.

11178393_460385584138305_1897429394_n (3)11095082_460385477471649_381544751_n

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>