W niedzielę 26 kwietnia o godzinie 19:29 zostaliśmy zaalarmowani przez PSP Tarnów. Dostaliśmy informację że pali się niezamieszkiwany drewniany budynek, w naszej miejscowości i jest zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia w głąb lasu. Niestety z braku dojazdu nie udało nam się dojechać na miejsce, dlatego też rozwijaliśmy długą linię gaśniczą na odległość ponad 500 metrów. Teren i warunki były bardzo ciężkie, po dojechaniu kolejnych jednostek podaliśmy dwa prądy wody. Działania nasze polegały na dogaszeniu, rozbiórki i zabezpieczeniu miejsca pożaru. Spaleniu uległ całkowicie drewniany budynek, na szczęście ogień się nie rozprzestrzenił. Działania nasze trwały ponad 4 godziny

W pożarze uczestniczyły następujące jednostki straży:

-OSP Czermna,

-OSP Szerzyny,

-OSP Ołpiny,

-OSP Jabłonica,

-JRG II Tarnów posterunek Siedliska,

a także pogotowie energetyczne, karetka pogotowia ratunkowego, patrol policji.