W dniu 1 lipca delegacja druhów naszej jednostki wraz ze sztandarem, wzięła udział w Pielgrzymce Strażaków, która jak co roku rozpoczyna Wielki Odpust Tuchowski. Do Tuchowa już po raz 27  przybyli strażacy, delegacje pocztów sztandarowych- ochotniczych i  państwowych straży pożarnych oraz członkowie orkiestr dętych.

Pochód straży pożarnej przechodzi od rynku do sanktuarium, gdzie odbywała się uroczysta msza święta.  „Maryja z nami na drogach nawrócenia” – to hasło tegorocznego odpustu, uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie odpustu przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Tradycyjnie, po zakończonej mszy św., celebransi wraz z asystą liturgiczną udają się na parking by poświęcić znajdujące się tam pojazdy straży pożarnej.