W sobotnie popołudnie (13.08.2016) na stadionie w Ołpinach rozegrały się ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Szerzyny. Startowało 5 młodzieżowych zastępów tj. Czermna, Ołpiny, Swoszowa, Szerzyny oraz Żurowa.

Młodzież musiała poradzić sobie z dwoma konkurencjami. Sztafetą pożarniczą i ćwiczeniem bojowym. Mierzono czas poszególnych drużyn, sumowano aby sprawdzić jak sobie poradziła dana jednostka i wyłonić najlepszą. Rywalizacja była zacięta jednak połączona z dobrą zabawą, odbyła się na wysokim poziomie sprawnościowym.

Gratulację składamy wszystkim Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym, które uczestniczyły w tym wydarzeniu. Na koniec po podliczeniu czasu klasyfikacja ułożyła się następująco:

  1. Miejsce MDP Ołpiny
  2. Miejsce MDP Żurowa
  3. Miejsce MDP Swoszowa
  4. Miejsce MDP Czermna
  5. Miejsce MDP Szerzyny

Relacja foto niebawem.