Warta przy Grobie Pańskim

Jak co roku druhowie z naszej jednostki sprawowali pełną powagi wartę przy Grobie Pańskim. Służbę rozpoczęli w Wielki Piątek, po symbolicznym złożeniu Ciała Jezusa Chrystusa do grobu. Druhowie czuwali do godziny 24, a następnego dnia w Wielką Sobotę adorowali grób od godziny 8 rano. O godzinie 20 uczestniczyli w obrzędach rezurekcyjnych, po procesji udali się na plebanie, gdzie nastąpiło symboliczne podzielenie się jajkiem.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>