[ALARM OSP CZERMNA !!!]

W dniu 7 lutego o godzinie 00:22 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Ołpiny.

Działania strażaków polegały na podawaniu prądów wody na miejsce pożaru, z jednoczesną obroną pozostałych zabudowań. Po opanowaniu dalsze czynności polegały na rozbiórce konstrukcji i dokładnym przelaniu pogorzeliska. Działania ratowniczo- gaśnicze komplikował utrudniony dojazd do posesji i dowóz wody z dalekiej odległości.

Na miejsce przybyło 17 wozów bojowych w tym: jednostki OSP z terenu naszej gminy oraz powiatu jak również zastępy z KM PSP Tarnów. Nasza jednostka działała w sile: GBA Mercedes oraz Quad + przyczepka ratownicza.

Gdyby ktoś z naszych czytelników/ mieszkańców chciał wesprzeć rodzinę dotkniętą pożarem, link: https://zrzutka.pl/5mfs52?fbclid=IwAR3Ltnsvzh9XYjAxaV3VQxAy9ebEmgtcT5y5qQhNxz9f1gicdRaxPJgdp0I