19 czerwca 2016 roku przy Zespole Szkół w Czermnej odbył się piknik rodzinny. Wśród wielu atrakcji i zabaw w programie dla najmłodszych znalazło się też i miejsce dla strażaków.

O godzinie 17:00 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i pożarze na stadionie sportowym. Pierwsze na miejsce zjawia się OSP Czermna, po rozpoznaniu wzywa do pomocy OSP Pustą Wolę rozpoczynają się wspólne działania… Poprzez tą symulacje zostaje ukazany dojazd na miejsce, komunikacja druhów, sposób gaszenia pożarów i co najważniejsze ratowanie życia ludzkiego poprzez kwalifikowaną pierwszą pomoc.

Dzieci mogły obejrzeć bardzo szczegółowo wóz strażacki i zaznajomić się z umundurowaniem specjalnym używanym w straży pożarnej, oraz sprzętem ratowniczym. Za sprawą strażaków pojawiła się piana, która wywołała najwięcej zabawy i uśmiechu na twarzach dzieci. Na zakończenie druhowie rozdali dzieciakom odblaskowe opaski z logo naszej jednostki, na pamiątkę jak i ku lepszej widoczności na drogach.

Podziękowania kierujemy dla druhów OSP Pusta Wola, za wzorowy pokaz ratownictwa medycznego i bardzo dobrą współpracę. Strażakiem może być tylko człowiek z prawdziwym powołaniem, a wy bez wątpienia je macie!!!

Piknik rodzinny 1 Piknik rodzinny 2 Piknik rodzinny 3 Piknik rodzinny 4 Piknik rodzinny 5 Piknik rodzinny 6 Piknik rodzinny 7 Piknik rodzinny 8

Piknik rodzinny 9 Piknik rodzinny 10 piknik rodzinny 11 Piknik rodzinny 12 Piknik rodzinny 14